Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , .
„“, „“ .
, .
, 640 000 , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1211  
: 18.04.16

Настани

Јун 21 Ден на Охридското езеро

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©