Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , 4- - 䠠 14 17 -, .


- . 4 , . . , , . , , . , , , . , , , . , , , , . - .


- - - .


- . (), 400 . 2020 50%. ,, , , . . , . . . - , , - - .


, , : , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1285  
: 14.04.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©