Ohrid - City of UNESCO
 

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , . ţ .


- . , 弝 . - .


.


- , . , . - .


ţ , .- . , . 弝 , . - ..


- , 弝 . . . - .


, . 弝 . .

: www.ohrid.gov.mk

:  1231  
: 14.04.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©