Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

. 100 ( 20 40 ) . ( ).
( ) 21,1x39,4 ( ) 39,4x39,4 .

-, .
, . 弝 .
, , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1272  
: 14.04.16

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©