Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
̣ ȣ
Untitled Document

, (15.04.2016 ) .


: , 06-08 .


, 15.04.2016 () , , .


, .
, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1261  
: 13.04.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©