Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ - ţ Γ
Untitled Document

, , , - .

, , , . ( ) 13.04.2016 () 12 .

: , , , , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1314  
: 12.04.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©