Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ȍ-
Untitled Document

, .
, , .

, , , .

- , 弝 , , . . , . . , . , , 弝 , , .

.

- , , . , , , .

, , , .

- . . . , . , , .

- , . , , . , , .

, .

- . , , .

, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1272  
: 06.04.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©