Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

, „ .
. 䠠 .

- „ “, . 450 2 700 2. 5 5, 5 . „ “ 20 . „ “ 2. 400. 000 - .

„“ .

- , , . - .

- . . . . - „“ . „ “ . . 461 . - .
, .

1 . - .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1282  
: 01.04.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©