Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 4 087 .


.


- 70- . , ༝ .


- 17 400 2 4 087 . 蠠 900 : . 3.217 . 3,5 50 0,5 . . 6.556.611 , . ࠠ 14.539 474 , . 21.096.085 ,- . , . , 弝 , . , , , , , , .

, - ; ; ; , -. , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1333  
: 28.03.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©