Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

1 100 . - , , , - 9 .
. , , . , , , , .

֠ Ӡ .
1 100 . 9 .

, . , . . 弝 . , . . .

, - . , , . .
1 100 . , .
, 9 .

. , .
.

: www.ohrid.gov.mk

:  1216  
: 24.03.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©