Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , 蝓 , . . , . . 1 287 .

, . . . . 1 287 . 1 004 젠 : 蝓 . 40 , 40 , 283 600 , .

, . , 30 . 4 669 2, 1 049 2.

. . 6. 244. 089. 19 9. 941.986.71 . , - , . , , . , .

.

, - , . , , .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1273  
: 22.03.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©