Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , .

- . . . , , : , . . . , . . . , , , , . , . . , . . . . , . ,༝ .
- , 38 . , 23 . , , 15 ? , - .

. 2015 900. 000 . „ “.

: www.ohrid.gov.mk

:  1236  
: 17.03.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©