Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

52- 2015 .
, 蠠 .

- . ,„ , , “ . , . , . . - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1260  
: 14.03.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©