Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

  18 . .


-          . . . . . , 弝 . -  . 


2013 25 21. ,   弝 .


-           . , . -  .


, , . :


  . , . , . . 18 , , . -  . 

 

 

 


ţ ԓ 300 , .

 

 

 

, . . 弝 , . -  . 


14 , .   2013 , , , .


, 30 .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1228  
: 11.03.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©