Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

 , 12.03 2016 12 .


, .


. - . 輓, , , , . , . , , , , , .


, , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1261  
: 10.03.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©