Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

8.- , , , , 蠠 , .
, 堠 .

, , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1259  
: 08.03.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©