Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ Г
Untitled Document

51 , 蠠 2016 .
, ༝ „“ .

- , „“. . „“ „ “. „ “ „“ . . , . , . . , . . , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1288  
: 29.02.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©