Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- Σ
Untitled Document

82 , , , . , . 11 , , , , , ,  - , . .
9 1959 , 12 6 , . 19 1934 . 14 , ༝ 1948 1967 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1277  
: 29.02.16

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©