Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , .

, ༝ ༝ , . , .„ “ 220 . . 100 . 15 . ““ „ “ . . - .

- .

 

, .

. . - .

.

. , . .( ) 2 000 . . . 1 900 900 .

, : , , ,, , , , . - , . .

: www.ohrid.gov.mk

:  1331  
: 25.02.16

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©