Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ӎ ȓ
Untitled Document

, „ “ . , , .

- . . , 10,20 .
弝 , . „ “ 15 100 , „ “ , 60 , . .
, , , . , , , , -
.

„ “   35 , , , a .

- , 20   50 ,   11 , 80% , 50%. .
“ , “, , 35 . , , , . , 35 900 , , 35 1.300 . ,
- .

, , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1268  
: 24.02.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©