Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȏ
Untitled Document Untitled Document

, , , , . , , ȟ. .


, .


- , , , .


, .


- , 60 , 80 . , . . . , . , , , . 60 . . , , ., , ȟ .


- , , , 弝 , . , . , ȟ.


.


, , . ȟ , ȟ.

: www.ohrid.gov.mk

:  1227  
: 24.02.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©