Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , ““ .

, .( ) 2 000 , . . 1 900 900 . 5000 .

„“ .. .
30 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1233  
: 17.02.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©