Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , . . , .


    . .   , , ,   .


, , ,   1 .


  ,   .


             .  


- 蝓.   . 弝 . , - .


, .


  ༝   .


-     . .     .    44   . .     . - .


      6500 .


. . ,   .    

 
- . .   - .


20. 2 6 . 1 , 1 1 .  

: www.ohrid.gov.mk

:  1305  
: 16.02.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©