Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 85 , , 2015/16 . , , .

- , . 85 , 40 VII, VIII IX 35 . 10 . 1.012.500 , 162.000 , 1.174.500 80% . , , , , , . , , .

, , “. “.

: www.ohrid.gov.mk

:  1340  
: 09.02.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©