Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

2016 . , : , , , , , , , , .

11.02.2016 .


:
. . 57, 6000 2016 .


. 046/262-492 046/262-493 ( ).
 


2016

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1229  
: 09.02.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©