Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

„ “. , .

- , „ “ . . -. , .

- , .

-, , , , . , , , .
„ , “ , „ , “ . , -, , , , .
, , . , , , , () , , . „1762 “ , .
, , . (1860) (1861), (1885) , . , - .
. „ , . , . , .   - “ .
. - .

, „ ” , , , .

- „ “ „ „ .

: www.ohrid.gov.mk

:  1363  
: 06.02.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©