Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , „ 1830- 2001“ , .

- , „ 1830- 2001“ .
2015 „ “, . , , „“ . , .
, , , , . „ “ „“ , .
, , . , , -
.

, „ “, , . , . .

, , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1256  
: 05.02.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©