Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , .

, 1870 . . .

, . . .
- 2016 , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1241  
: 05.02.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©