Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
,
Untitled Document

2016- 2017- 25 , , .

, , , , . , , , 30 50 .

- „“. . . . 2017 - 򠠠 , ༝ . , , .

- . 1 500 2 000 4 6 200 . . - .

. . .

‘’.. ’’.

„ “ . - . 2016 , .

, , . 

- , , , .

, .

.

, , 弝 . ,( ) 2016 „“, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1271  
: 04.02.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©