Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

50 (. .5/2002), 34 (. 8/07 1/08) 5 . 08-16650/4 03.12.2015 , ȣ, :

̣ ""
""
" "
" "

236 . 92 , 55 , 37 52 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1265  
: 02.02.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©