Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 15 , . , . , .

- , , 2015 , 20 : , , - . 5 . - , .

, 2015 . . , , , , , .

- (༝ , , ). , - , . 2016 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1234  
: 01.02.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©