Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

. . . , , , .


.


- . - , . , . . - .


, .


- , -. . -. - , . - - , .


.


, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1216  
: 20.01.16

Настани

Јун 21 Ден на Охридското езеро

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©