Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

. . ,     . ,   .  8. 000 .


-         - ༝     .


-         . . .   . -     .


 
. . . .


- . . . . , , - .
 


 
2005         


           .       . 

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1230  
: 20.01.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©