Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ō
Untitled Document

. 400 .

- . . . . . ”, .

. .

- . , - , .

- , , , - , , , .

- , ,

12 . , , . „ “.

: www.ohrid.gov.mk

:  1228  
: 19.01.16

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©