Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ ȣ
Untitled Document

, 50 . .

- , . . ࠠ 堠 , - .

- .

- , , . 300 . 15 - .

, .

- . . , . . . - .

.

- . - , . , - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1274  
: 18.01.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©