Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

.
.
. - , . - , - . - .

19 . . 7:00 - 8:00 . 9:45 . 10: 00 . . , . 6 4 10 .
, 20 . ࠠ . . . .

, , .
, . 10 30 %.
. .

: www.ohrid.gov.mk

:  1216  
: 15.01.16

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©