Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō ˣ ȓ
Untitled Document

 
. , , , .
.   Ō ӏ Ō ,, ˣ Ȕ-.


. . 57, 6000 , 29.01.2016 13 .

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1266  
: 12.01.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©