Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

- - , , - .


, , , - .


- , , , , , , -.


13 .
, , .


- . ( ) ( ) . .


弓.


- , . , - , - , .


, - 2015 .


- 13 , , . , -.


, .


, , -, 900 , 700 .

2020 , 40 .

 

 

 

: www.ohrid.gov.mk

:  1346  
: 09.01.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©