Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȁȌ ȍ ȣ
Untitled Document

200 ࠠ . , , ࠠ ࠠ .


. , , .


- . , . .


- , , , , .


.


- , , . - .


༝ ,, "-, .
.

: www.ohrid.gov.mk

:  1277  
: 06.01.16

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©