Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2016
Untitled Document

, , 2016 10.000 , . , , , , .

- 2016 . , , . . , , . , - .

2016 . .

- , 9 , . , 3,55 52 . . - . .

596 , 20 2014 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1270  
: 02.01.16

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©