Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

. , , .

„ „ “, . , , , , , - . „ - “.

- , . , . 2015 .

„ “, 29.07.2015 , . , .
- , 16 . , . , .

-, ..2015 „ - “. „“ .

22 .

.

, , .. , .

, .

, , .
, „ “ 2015 . 300 , , , , , , , , , , , , , . „ “ „ “ .

, : „ “ „ “. 2016.
( 10 - „. “ -, . , .

. , - , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1250  
: 29.12.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©