Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
!
Untitled Document

, , , 2016 .
.

. , . . , ! .

31 20 .

20.30 21.10 .

21.10 21.50 21.50 22.30 .

22.30 23.15 .
. , 23:15 01. 00 .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1254  
: 28.12.15

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©