Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȓ
Untitled Document

„“,   „ “   .

135 ,  

, . , . , . ,  ,   , .

„“ 45 .

. 45 , . . , , ,      .

.
, “ , , .   „ “ .

: www.ohrid.gov.mk

:  1250  
: 26.12.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©