Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ
Untitled Document

23.12.2015 . , . , , , ӣ, , , , , .
, . , :

  48 ,

  46 ,

  / ,

  ,

  .

  .

, , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1228  
: 24.12.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©