Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ , Σ , ˣ Г
Untitled Document

, „ “ „ “ 2016- .

.

- .   , , , . 堠 , , . - .

- , , . , 11% 7,6% , ,     .

, .

-ࠠ 1 180 , , ༝ 700 , .

, „ “, „ “, „ “, , - , .
 „“.

: www.ohrid.gov.mk

:  1270  
: 23.12.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©