Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
16
Untitled Document

, , „16 “. , , , , . , „ “, , , , . ’ , , . , . , .

. :

, .

, , ,

, ,

.

 

, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1258  
: 10.12.15

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©