Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, - , , „ “ 堠 .

, , 16 . 18 , „ “,     „.   “, 䠠 „.   ”.

: www.ohrid.gov.mk

:  1226  
: 06.12.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©