Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ . ֓ ē
Untitled Document

. , 12 , 8 , - . .

- , . , . 2000 2005 , , , .

8 - - . , , , .

, , . , , .
, , - , .

. . - .

: www.ohrid.gov.mk

:  1316  
: 04.12.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©