Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
8 . 2015
Untitled Document

8 Ҡ Ġ .
2015

4. 蠠 2015 () 12.00
ࠠ :
- .
- , - , :

5. 2015 ()
10.45
, .
M: ( )
11.45 򠠠

:

6. 2015 ()
13.00
: .

7. 2015 ()
16.00

: .
18.00 򠠠
.
Me : .
18.30
Ӡ .
Me :

8. 2015 () 09.30
. :
10.30 򠠠
.
: .
12.00
.

: .
18.00
: ,
18.30

: ,
19.00
ȣ . Ƞ :

: www.ohrid.gov.mk

:  1281  
: 03.12.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©