Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

„ “ „ “ „ “ „ 321“ , 8 - - , , .

, , , 4.12.2015 ( ) . , 3.000 , 7.12.2015 () 13 .

54 , , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1219  
: 03.12.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©